مجازات قطع نخاع چیست؟

پرسش

سلام برادر حال شما؟ سوالی داشتم از خدمتتون من دست فروش خیابونی هستم، میوه میفروشم یک روز که تو یکی از خیابونا برای کسب درآمد و تأمین معاش خانواده ام بودم سد معیر شهرداری اومد و داشت به زور چرخمو می بردن و همه میوه هایی که داشتمو ریختن تو جوب و تمام سرمایه زندگیمو داشتن می ریختن تو جوب و همینکه مانع کارش میشدم یک چوب از پشت وانت ماشینشون برداشت و محکم زد پشت کمر من و اونجا نفهمیدم چی شد فقط افتادم رو زمین و مردم رسوندنم بیمارستان، پزشکا میگن شدت ضربه انقد زیاد بوده که به نخاعت آسیب زده و احتمالا دیگه نتونی راه بری، آقای وکیل بیچاره شدم من از اون مأمور شکایت کردم حکمش چیه؟

پاسخ مشاور

اول از همه خیلی متأسف شدم از بابت اتفاق رخ داده و در ثانی با توجه به نظریه بیمارستان مربوطه نسبت به اینکه فشار ضربه به حدی بوده که موجب آسیب به نخاع حضرتعالی شده ولیکن تأیید پزشک قانونی شهرستان مربوطه به احراز شکستگی در ستون فقرات و از بین بردن منافع آن از قبیل ناتوانی در راه رفتن بایست وجود داشته باشد که فرض بر وجود این مستندات قرار می دهیم که در این صورت قانون گذار به صراحت در بند ب ماده 647 و 648 قانون مجازات اسلامی شکستگی ستون فقرات که منتج به آسیب به نخاع و ناتوانی در راه رفتن مجنی علیه شود، مجنی (مأمور شهرداری) را محکوم به پرداخت یک دیه کامل می نماید.

آیا پاسخ به پرسش حقوقی برای شما مفید بود؟

به مشاوره رایگان حقوقی ای نیاز دارید؟درخواست مشاوره رایگان

با توجه به پیچیدگی مسایل حقوقی و قانونی پیشنهاد ما این است که همواره از وکلا و کارشناسان متخصص مشورت بگیرید. بدیهیست پایگاه صلح هیچ گونه مسوولیتی از بابت استفاده شما از اسناد و مشاوره های منتشر شده در سایت بر عهده نمی گیرد.