رفع ممنوع الخروجی با گذاشتن وثیقه

پرسش

 سلام جناب وکیل خواهش میکنم منو راهنمایی کنید؛ من از بابت مهریه شوهرمو از طریق اجرای ثبت ممنوع الخروج کردم وکیلم دارم ولی مطلع شدم که شوهرم با گذاشتن وثیقه تونسته از کشور خارج بشه وکیلمم میگه میتونسته؛ به نظرتون میتونم به حرف وکیلم اعتماد کنم مگه مملکت قانون نداره من ممنوع الخروجش کردم که نتونه از کشور خارج بشه حالا اومده رفته و معلوم نیست کی برمیگرده؟ ممنون میشم یک جواب قانع کننده بهم بدید

پاسخ مشاور

سلام خانم

ابتدا باید بهتون بگم که ماهیت ممنوعیت خروج از کشور همسر شما از بابت پرداخت دیون مالی ایشان می باشد پس در نتیجه در صورتی که ایشون مهریه شما را پرداخت کنند هیچ وجه قانونی برای اعتبار دستور ممنوعیت خروج از کشور باقی نمی ماند؛ در نتیجه در صورتی که مدیون(همسر شما) خواهان خروج از کشور باشد باید به مرجع دستور دهنده مراجعه و با تودیع وثیقه به ارزش تمام مهریه شما درخواست تعلیق موقت دستور منع خروج از کشور کند. هیچ جای نگرانی نیست و حتی اگر همسرتون به کشور در بازه زمانی مقرر شده به کشور بازنگردد این حق برای شما محفوظه که نسبت به توقیف وثیقه و فروش آن اقدام کنید.

آیا پاسخ به پرسش حقوقی برای شما مفید بود؟

به مشاوره رایگان حقوقی ای نیاز دارید؟درخواست مشاوره رایگان

با توجه به پیچیدگی مسایل حقوقی و قانونی پیشنهاد ما این است که همواره از وکلا و کارشناسان متخصص مشورت بگیرید. بدیهیست پایگاه صلح هیچ گونه مسوولیتی از بابت استفاده شما از اسناد و مشاوره های منتشر شده در سایت بر عهده نمی گیرد.