چگونگی انتقال سند ملکی که در رهن بانک هست به نام دیگری

پرسش

 سلام وقت بخیر من وامی گرفتم که باید تا 5 سال قسطشو بدم و از بابت تضمین پرداختش سند خونمو گذاشتم تو رهن بانک، الان نیاز شدید مالی دارم و میخام سه دونگ از خونه ای که گذاشتم تو رهن بانک رو بفروشم،میشه اینکارو کرد، چه راهکاری برای انجامش پیشنهاد میدید؟ واقعا گیرم کمکم کنید

پاسخ مشاور

قاعدتاً سندی که در رهن بانک در چارچوب یک قرارداد رسمی قرار داشته باشد، قابل انتقال نیست ولیکن شما می توانید در قالب یک مبایعه نامه نسبت به فروش آن بخش از ملک مزبور و قید تعهد به پرداخت اقساط و علم و آگاهی طرف معامله به در رهن بودن سند در مبایعه نامه حتماً توجه شود و یا اینکه وکالت فروش یا انتقال مشروط به زمان مشخصی دهید که پس از پرداخت قسط آخر ایشان بتواند نسبت به انتقال سند اقدام نماید؛ و راهکار دیگر اینکه وارد مذاکره با بانک ارائه دهنده تسهیلات وام شوید که پس از اخذ رضایت نامه مکتوب نسبت به فروش سه دانگ از سند در رهن یا هر توافق دیگری از طریق دفتر خانه تنظیم کننده قرارداد رهن اقدام کنید.

آیا پاسخ به پرسش حقوقی برای شما مفید بود؟

به مشاوره رایگان حقوقی ای نیاز دارید؟درخواست مشاوره رایگان

با توجه به پیچیدگی مسایل حقوقی و قانونی پیشنهاد ما این است که همواره از وکلا و کارشناسان متخصص مشورت بگیرید. بدیهیست پایگاه صلح هیچ گونه مسوولیتی از بابت استفاده شما از اسناد و مشاوره های منتشر شده در سایت بر عهده نمی گیرد.