فروش گوشی معیوب بجای سالم

پرسش

 درود بر شما از استان شیراز مزاحمتون میشم، من اخیراً گوشی از طریق آگهی اینترنتی خریداری کردم به مبلغ 4 میلیون تومان بعد از واریز وجه فروشنده که تهران بود گوشی برام ارسال کرد که متأسفانه گوشی قابلیت استفاده نداره و کاملا خرابه چند باری هم باهاش تماس گرفتم و میگه من سالم بهت دادم هر کاری میخای بری بکنی بکن، فقط از این آقا یک شماره تماس روشن دارم و یک شماره کارت، پیشنهاد می کنید چیکار کنم؟

پاسخ مشاور

رسیدگی به چنین دعوایی ماهیت دو سویه دارد، از این بابت که اگر فروشنده متعهد به فروش گوشی سالم و بی قید و شرطی شده باشد، و پس از تحویل آن خلاف آن اثبات شده و منکر خراب بودن گوشی باشد، می توان گفت یکی از مصادیق فریب و تدلیس نسبت به شما رخ داده و شما می توانید تحت عنوان کلاهبرداری و تحصیل مال از طریق نامشروع و وجود مستندات و پرینت حساب وجه واریزی شکایتی علیه ایشان مطرح کنید ولیکن اگر حیله و تقلبی در فروش گوشی رخ نداده باشد مصداق خیار عیب و شما می توانید با طرح دادخواستی حقوقی علیه ایشان متقاضی استرداد وجوه واریزی باشید.

آیا پاسخ به پرسش حقوقی برای شما مفید بود؟

به مشاوره رایگان حقوقی ای نیاز دارید؟درخواست مشاوره رایگان

با توجه به پیچیدگی مسایل حقوقی و قانونی پیشنهاد ما این است که همواره از وکلا و کارشناسان متخصص مشورت بگیرید. بدیهیست پایگاه صلح هیچ گونه مسوولیتی از بابت استفاده شما از اسناد و مشاوره های منتشر شده در سایت بر عهده نمی گیرد.