مجازات مشارکت در کلاهبرداری

پرسش

 سلام جناب وکیل خواهش میکنم کمکم کنید، شوهرم تو یک شرکت خصوصی کار میکرده مسئول دفاتر و بایگانیشون بوده و اکثر دفاتر امضاء میکرده، ازشون به اتهام کلاهبرداری شکایت شده و شوهرمم بهش اتهام کلاهبرداری و فروش مال غیر زدن و بازداشت موقت شده،باهاش صحبت که میکردم میگفت من کاری نکردم و صرفاً کارمندی بیش اونجا نبودم؟چیکار کنید؟

پاسخ مشاور

بایست به عرضتون برسونم که اثبات بی گناهی و تبرئه ایشون نیازمند بررسی ماهیت پرونده و تحقیقات و طرح دفاعیات در روند دادرسی است که اجمالاً در این خصوص تنها کمکی که می توانم بکنم این است که ایشون صرفاً بر عدم پذیرش اتهام وارده متمرکز و در صورت وجود ادله و مستنداتی که گواه بر بی گناهی ایشون باشند حتماً بیان شود تا به عرض بازپرس پرونده برسد. متاسفانه جرم کلاهبرداری و فروش مال غیر از طرق نامشروه مصداق ماده قانون تشدید مجازات مرتکبین ارتشاء و اختلاس و کلاهبرداری است که قانونگذار علاوه بر رد مال، حبس از یک تا هفت سال و پرداخت جزای نقدی معادل مالی که اخذ کرده می باشد.

آیا پاسخ به پرسش حقوقی برای شما مفید بود؟

به مشاوره رایگان حقوقی ای نیاز دارید؟درخواست مشاوره رایگان

با توجه به پیچیدگی مسایل حقوقی و قانونی پیشنهاد ما این است که همواره از وکلا و کارشناسان متخصص مشورت بگیرید. بدیهیست پایگاه صلح هیچ گونه مسوولیتی از بابت استفاده شما از اسناد و مشاوره های منتشر شده در سایت بر عهده نمی گیرد.