شکایت کلاهبرداری علیه شرکت لیزینگ خودرو و استرداد وجوه پرداختی

پرسش

 سلام علیکم وقت بخیر بنده از یکی از شرکت های لیزینگ خودرو، 206 صندوقدار ثبت نام کردم و قرار بود شش ماهه تحویل بدن، قسط اول پرداخت شد بعلاوه پیش پرداخت 40 میلیونی اما مطلع شدیم بدلیل کلاهبرداری و شکایت شاکی خصوصی شرکت پلمپ شده؛ منم دیدم که پولمو دارم از دست میدم سریع شکایت کردیم که تعداد شاکیا در حدود 800 نفر میشه؛ پرونده در جریانه و هنوز هیچ خبری نشده است؛ با مالباخته ها توافق کردیم وکیل بگیریم پیگیری کنه چقدر حق الوکالش میشه؟

پاسخ مشاور

مورد درخواستی شما نیازمند بررسی پرونده و اینکه چه اموالی از شرکت توقیف و چه اموال شرکت دارا می باشد؛ علی ایحال حالت خوشبینانه آن این است که به موقع دارایی شرکت توقیف و شما پس از بررسی و رسیدگی قضایی به مبالغ پرداختی خواهید رسید ولیکن اگر اموال توقیف شده تناسبی با وجوه پرداختی شکات نداشته باشد، دادگاه به تناسب مبالغ پرداختی شکات، وجوه و اموال توقیف شده را تقسیم خواهد نمود. از بابت اخذ وکیل نیز پیشنهاد می گردد یک نفر به نمایندگی از سایرین با وکلایی که در این حوزه تجربه مناسبی دارد صحبتی داشته باشد تا وکیل بنا بر شغل، علم و تجربه مستمراً پیگیری پرونده شما باشد.

آیا پاسخ به پرسش حقوقی برای شما مفید بود؟

به مشاوره رایگان حقوقی ای نیاز دارید؟درخواست مشاوره رایگان

با توجه به پیچیدگی مسایل حقوقی و قانونی پیشنهاد ما این است که همواره از وکلا و کارشناسان متخصص مشورت بگیرید. بدیهیست پایگاه صلح هیچ گونه مسوولیتی از بابت استفاده شما از اسناد و مشاوره های منتشر شده در سایت بر عهده نمی گیرد.