چگونگی استرداد پول واریزی به حساب فروشنده کالا

پرسش

 سلام بنده دیروز از سایت دیوار یک لباس مجلسی خریداری کردم و فروشنده گفت یک دوم مبلغ واریز کن که حدوداً 2 میلیون میشه، تا لباس برات ارسال کن مابقیش بعد از تحویل لباس واریز کن، همین که پول به حسابش ریختم، گوشیشو خاموش کرد و از دیروز تا الان هر چقدر پیگیری میکنم بی نتیجه اس، چیکار کنم؟

پاسخ مشاور

ابتدا مسیر طرح دعوای حقوقی پیشنهاد می شود بدین طریق که از طریق دفاتر خدمات الکترونیک قضایی دادخواستی مبنی بر مطالبه وجه و عدم ایفای تعهدات تنظیم، و اسم شخصی که پول به حسابش واریز شده را در قسمت خوانده و نشانی اقامتگاه را مجهول المکان قید کنید، اگر سامانه ثنا داشته باشد، خیلی مسیر دستیابی به ایشان ساده است ولیکن اگر عضو ثنا نباشد، بایست یک مرتبه دادخواست خود را آگهی جراید محل کنید که پس از منقضی شدن تاریخ آن به دعوای شما رسیدگی شود و حتماً دستور موقت مبنی بر توقیف حساب خوانده را در دادخواست قید کنید، اما اگر ایشان با این طریق قصد فریب و کلاهبرداری را داشته، هم می توانید با طرح شکایت تحصیل مال غیر از طریق نامشروع شکایت کیفری را مطرح کنید.

آیا پاسخ به پرسش حقوقی برای شما مفید بود؟

به مشاوره رایگان حقوقی ای نیاز دارید؟درخواست مشاوره رایگان

با توجه به پیچیدگی مسایل حقوقی و قانونی پیشنهاد ما این است که همواره از وکلا و کارشناسان متخصص مشورت بگیرید. بدیهیست پایگاه صلح هیچ گونه مسوولیتی از بابت استفاده شما از اسناد و مشاوره های منتشر شده در سایت بر عهده نمی گیرد.