قرارداد اعطای نمایندگی

پرسش

من مدیر یه شرکت بازرگانی هستم  و نمایندگی انحصاری از شرکتی آلمانی دارم  و در باره نمایندگی هیچ قراردادی امضا نکردم اما نامه اعطای نمایندگی بدون تاریخ ارائه و تاریخ انقضا  تحویلم شده است. الان که یکساله دارم براشون کالا و خدمات می فروشم و در بازار شناخته شده اند، چطور می تونم کارم و رابطه خودم رو محکم کنم و اجازه ندم به شخص دیگه ای  نمایندگی بدهند؟ و چنانچه این کار رو انجام بدهند به چه طریق پیگیری قانونی کنم؟

پاسخ مشاور

نخست این که تا پایان اعتبار نمایندگی انحصاری شما – که نوعی قرارداد قلمداد می شود- نمی توانند به دیگری نمایندگی بدهند؛ دوم این که اگر در آن متن نمایندگی برای نقض آن شیوه ای پیش بینی نشده است چنانچه در طول مدت اعتبار نمایندگی تخلفی مرتکب شوند می توانید با اثبات تخلفشان ورود خسارت به خودتان را اثبات کنید و جبران آن را بخواهید؛ سوم اگر شرطی به عنوان اختیار شما به تنهایی برای تمدید نمایندگی انحصاری پیش بینی نشده باشد، نمی توانید علیه آن شرکت پس از مدت نمایندگی اقدام کنید.

آیا پاسخ به پرسش حقوقی برای شما مفید بود؟

به مشاوره رایگان حقوقی ای نیاز دارید؟درخواست مشاوره رایگان

با توجه به پیچیدگی مسایل حقوقی و قانونی پیشنهاد ما این است که همواره از وکلا و کارشناسان متخصص مشورت بگیرید. بدیهیست پایگاه صلح هیچ گونه مسوولیتی از بابت استفاده شما از اسناد و مشاوره های منتشر شده در سایت بر عهده نمی گیرد.