رئیس مرکز وکلا، کارشناسان و مشاوران خانواده قوه قضائیه اعلام کرد: آزمون جذب مرکز مشاوران قوه قضائیه امسال سقف ظرفیت ندارد، افرادی که بتوانند در مجموع آزمون کتبی و شفاهی نمره قبولی را کسب کنند، موفق به اخذ پروانه می‌شوند.
 
 
 
jah.jpeg (63 KB)
 
 
 
علی بهادری جهرمی رئیس مرکز وکلا، کارشناسان و مشاوران خانواده قوه قضائیه صبح امروز (دوشنبه) در حاشیه بازدید از برگزاری مصاحبه تخصصی جذب مشاوران خانواده قوه قضائیه در جمع خبرنگاران بیان کرد: ظرفیت‌های اعلام شده توسط معاونت پیشگیری از وقوع جرم قوه قضائیه برای جذب مشاوران خانواده بیش از تعداد پذیرفته شدگان در آزمون کتبی است، بنابراین سقفی برای قبولی در نظر نداریم و افرادی که بتوانند در مجموع آزمون کتبی و شفاهی نمره قبولی را کسب کنند، موفق به اخذ پروانه می‌شوند. در آزمونی که توسط سازمان سنجش کشور برگزار شد، حدود پنج هزار داوطلب شرکت کردند و از این تعداد حدود هزار نفر در آزمون کتبی موفق به حد نصاب لازم شدند و وارد مرحله مصاحبه شفاهی شدندکه هم اکنون در حال برگزاری است و در چهار مرحله داوطلبان ارزیابی می شوند.
وی ادامه داد: یک مرحله مصاحبه تخصصی توسط یک حقوقدان و روانشناس انجام می شود. در مرحله بعد فردی که به طور فرض مشکل خانوادگی دارد برای راه حل یابی به داوطلبان ارجاع می شود و فرایند مشاوره ای که داوطلب به او می دهد، ارزیابی می شود. در مرحله سوم، آزمون روانشناسی شخصیت برای داوطلب انجام می شود و در مرحله آخر نیز آزمونی درخصوص سنجش توانمندی داوطلب برای مکاتبه با دادگاه برگزار می شود. سهم آزمون کتبی و شفاهی در نتیجه نهایی هر یک 50 درصد است و جمع نمره آزمون کتبی و شفاهی پیروزهای نهایی آزمون را مشخص می کند./ ایرنا