یکی از وکلای مدافع سعید تمجیدی و محمد رجبی متهمان حوادث آبان ماه درخصوص شایعات‌ منتشر شده مبنی بر تایید حکم‌ اعدام موکلان خود توسط دیوان عالی کشور، اظهار داشت: از نظر‌حقوقی بسیار امیدواریم که حکم در دیوان نقض شود اما این منوط به این است که ما ابتدا بتوانیم به پرونده ورود کنیم.

 

akhbarsiasi.jpg (74 KB)

 

مصطفی نیلی، یکی از وکلای مدافع سعید تمجیدی و محمد رجبی متهمان حوادث آبان ماه، بیان کرد: پرونده  موکلان من در شعبه 15 دادگاه انقلاب رسیدگی و‌ منجر به صدور حکم اعدام در مرحله بدوی شد و آقای رجبی و تمجیدی از زندان طی نامه‌ای وکلای تسخیری‌شان را عزل و من و همکارانم را به عنوان وکیلشان معرفی و تقاضای اعاده کردند.

وی ادامه داد: ما منتظر ماندیم تا پرونده به دیوان عالی کشور فرستاده شود تا در دیوان‌ به پرونده ورود کنیم؛ در این مدت چندین مرتبه به دیوان مراجعه کردم اما براساس کدملی و اسم موکلان، به من اعلام شد که چنین پرونده‌هایی در دیوان وجود ندارد. تاکنون به ما اعلام نشده که این پرونده در کدام شعبه دیوان است و همچنان پیگیر این موضوع هستیم که این پرونده کجاست تا بتوانیم اعلام ورود کنیم. این اخباری را هم که شنیدیم، برای ما بسیار ناراحت‌کننده بود، چون هنوز به پرونده ورود نکرده‌ایم.

نیلی اضافه کرد: اگر اجازه ورود به پرونده به ما داده شود ما می‌توانیم بررسی‌های حقوقی پرونده را انجام دهیم و از آنها دفاع کنیم./ ایلنا