به مناسبت هفته پژوهش توسط پژوهشگاه قوه قضاییه، سامانه جامع مرکز اسناد علمی و کتابخانه‌های قوه قضاییه راه‌اندازی شد، این سامانه در راستای ارائه خدمات پژوهشی به بخش‌های مختلف دستگاه قضا، طراحی و راه‌اندازی شده است.

 

61764690.jpg (42 KB)

 

با راه‌اندازی سامانه جامع مراکز اسناد علمی و کتابخانه‌های قوه قضاییه، علاوه بر فراهم شدن دسترسی اینترنتی به کتابخانه پژوهشگاه قوه قضاییه، اتصال تمام کتابخانه‌های موجود در دستگاه قضا به این سامانه نیز امکان‌پذیر شده است و از این پس تمام منابع موجود در کتابخانه‌های مختلف قوه قضائیه در سراسر کشور در بستر واحد قابل جستجو و مشاهده خواهد بود و زمینه امانت بین کتابخانه‌ای و سایر خدمات مشترک و متقابل فراهم می‌شود. در حال حاضر این کاربری به صورت آزمایشی برای کتابخانه استان یزد راه اندازی شده که در سامانه قابل مشاهده است.

بر اساس این گزارش، امکان عضویت در کتابخانه بدون مراجعه حضوری، امکان رزرو کتب جهت دریافت امانت، جستجو و مشاهده بالغ بر 40 هزار منابع موجود در کتابخانه پژوهشگاه قوه قضائیه، امکان مشاهده حدود 6 هزار فایل کتب و نشریات دیجیتال و امکان مشاهده 2 هزار سند تاریخی از جمله ویژگی‌های سامانه مرکز اسناد علمی و کتابخانه‌های قوه قضاییه است./ ایسنا