معاونت منابع انسانی قوه قضاییه اعلام کرد: بدین وسیله به اطلاع کلیه داوطلبان ثبت نام در آزمون استخدامی تصدی منصب قضاء در سال 1400 می‌رساند، ثبت نام در این آزمون منحصراً به صورت اینترنتی است و از روز یکشنبه مورخ 1400/10/05 آغاز و در روز شنبه مورخ 1400/10/11 پایان می‌پذیرد.

زمان ثبت نام و برگزاری آزمون

کلیه داوطلبان متقاضی ثبت نام در آزمون تصدی منصب قضا در صورت داشتن شرایط عمومی و اختصاصی مندرج در بند الف و ب این اطلاعیه نسبت به تهیه مدارک خواسته شده، اقدام و با مراجعه به پایگاه اطلاع‌رسانی سازمان سنجش آموزش کشور به نشانی www.sanjesh.org نسبت به ثبت نام در آزمون اقدام نمایند.

در پایان ثبت نام به هر یک از داوطلبان کد رهگیری ارائه خواهد شد که داوطلبان لازم است تا پایان کلیه مراحل آزمون این کد را نزد خود نگهداری نمایند. ضمناً یادآوری می‌شود ثبت‌نام منحصراً به صورت الکترونیکی است و داوطلبان لازم است از طریق پایگاه اطلاع‌رسانی مذکور نسبت به ثبت نام در آزمون اقدام نمایند و ثبت نام به غیر از روش فوق غیر قابل قبول است و این دسته از داوطلبان مجاز به شرکت در آزمون نیستند.

کارت ورود به جلسه آزمون از روز چهارشنبه مورخ 1400/12/11 از طریق پایگاه اطلاع‌رسانی سازمان سنجش آموزش کشور در دسترس داوطلبان قرار خواهد گرفت.

آزمون در روز جمعه مورخ 1400/12/13 و به صورت تستی برای تمامی داوطلبان اعم از دانشگاهی و حوزوی برگزار می‌شود.

داوطلبان پذیرفته شده در آزمون تستی، روز جمعه مورخ 1401/03/06 در آزمون تشریحی شرکت خواهند نمود.

ساعت و محل برگزاری آزمون بر روی کارت شرکت در آزمون داوطلبان درج خواهد شد.

ملاک احراز شرایط عمومی و اختصاصی، زمان ثبت‌نام خواهد بود. مسؤولیت صحت و سقم اطلاعات ثبت شده در تقاضانامه به عهده داوطلب است؛ بنابراین کسانی که شرایط لازم برای شرکت در آزمون را ندارند، باید از ثبت نام در آزمون خودداری نمایند، در غیر این صورت در مراحل بعدی حذف خواهند شد. با توجه به عدم برگزاری آزمون ایثارگران بصورت جداگانه در سال جاری، داوطلبان ایثارگر نیز در صورت دارا بودن شرایط می‌توانند در این آزمون شرکت نمایند. در آزمون تستی استفاده از هر گونه کتاب قانون و ...، جزوه و چرکنویس ممنوع می‌باشد، در خصوص آزمون تشریحی متعاقباً اعلام خواهد شد./ ایسنا