ذبیح‌الله خدائیان اظهار داشت: تاکنون کسی در ارتباط با موضوع شکایت علیه برخی بازیگران احضار نشده است.

ذبیح‌الله خدائیان سخنگوی قوه قضائیه در هشتمین نشست خبری خود با اصحاب رسانه در پاسخ به این سوال که اخیرا 110 نفر اقدام به طرح شکایت علیه برخی بازیگران کرده‌اند،‌ آخرین اقدامات صورت گرفته در خصوص این شکایت چیست، بیان کرد: تعدادی از مراکز فرهنگی و تشکل‌های قم از برخی از بازیگران شکایت کرده‌اند که اخیراً با قرار عدم صلاحیت پرونده از قم به دادسرای تهران و مجتمع قضائی فرهنگ و رسانه ارجاع شده و در مرحله تحقیقات است و کسی تا کنون احضار نشده است.

وی درباره آخرین وضعیت پرونده جمعیت امام علی گفت: در رابطه با این جمعیت یک پرونده در محکمه حقوقی تشکیل شد و وزارت کشور و برخی از مجامع تقاضای انحلال را داشتند که این جمعیت غیرقانونی فعالیت می‌کند، در شعبه 55 پرونده‌ این جمعیت بررسی شد که مورد تجدید نظر قرار گرفت و تاکنون به دلیل آن که در مرحله تجدیدنظر است انحلال پیدا نکرده است، در رابطه با این پرونده 3 نفر بازداشت شده‌اند که با ‌با قرار وثیقه آزاد شدند و پرونده تاکنون به دادگاه ارسال نشده است. سه نفر در رابطه با این جمعیت اتهام‌هایی دارند که متوجه خود این اشخاص است.

خدائیان همچنین درباره فوت عادل کیانپور زندانی سیاسی  در اهواز به دلیل عدم رسیدگی پزشکی و اینکه آیا اعتصاب غذای این زندانی و عدم رسیدگی پزشکی صحت دارد؟ گفت: این شخص محکوم به حبس و در حال تحمل مجازات بود. در برخی از رسانه‌ها دیدم که اعلام کرده بودند این فرد اتهام سیاسی دارد اما جرمی که این فرد مرتکب شده بود، به هیچ وجه سیاسی نبود. حسب اطلاع از دادگستری اهواز، این شخص در حال اعتصاب غذا نبود و بدون اینکه مشکل خاصی داشته باشد اعلام نارضایتی می‌کند و به بیمارستان اعزام و در نهایت فوت می‌کند. منتظر هستیم که پزشکی قانونی علت فوت را اعلام کند./ ایلنا