سخنگوی قوه قضاییه اظهار داشت: برای اشخاصی که در حوزه محیط زیست و دریاچه مسئولیتی داشتند، قرار منع تعقیب صادر شده است.

مسعود ستایشی سخنگوی قوه قضاییه در نشست خبری امروز در پاسخ به سوالی درباره آخرین وضعیت پرونده مهشاد کریمی و ریحانه یاسینی، خبرنگاران ایسنا و ایرنا که در حادثه واژگونی اتوبوس خبرنگاران محیط زیست جان باختند؛ در یک سالگی وقوع این حادثه، بیان کرد: دوم تیرماه سال گذشته واقعه تصادف اتوبوس خبرنگاران در آذربایجان غربی  همه را متأثر کرد و عده‌ای مصدوم و 2 نفر فوت شدند. اقداماتی که در حوزه تقصیر و قصور می‌پذیرد، قابل بحث است.

وی ادامه داد: در دادسرای عمومی استان مربوطه، پرونده‌ای تشکیل و به عنوان دو فقره قتل غیر عمدی ناشی از بی احتیاطی در رانندگی بررسی شد. اظهار نظر کارشناسی پرونده در هیأت سه نفره صادر و با اعتراض به آن به هیأت 5 نفره کارشناسی ارجاع شد و نظر هر هیات مبین تقصیر راننده بود. متعاقباً با جلب دادرسی و کیفرخواست، این پرونده به دادگاه کیفری دو  ارسال خواهد شد و  حکم قانونی صادر می‌شود.

ستایشی در خصوص مسئولیت مسئولان محیط زیستی افزود: در خصوص این افراد، قرار منع تعقیب صادر شده است. برای اشخاص دیگری که در حوزه محیط زیست و دریاچه مسئولیتی داشتند که در پرونده بوده است، مسئولیتی دیده و احراز نشده و برای آنها قرار منع تعقیب صادر شده است./ ایسنا