درخواست استرداد حق الوکاله از وکیل

پرسش

با سلام. حدود سه ماه قبل با وکیلی قراردادی جهت اقدام و شکایت از یکی از بانک ها منعقد کردم و یک میلیون تومان همان روز به حسابش واریز کردم. اما ایشان عملا هیچ کاری انجام نداد ومن که با گذشت یک ماه هچ اقدامی از ایشان ندیدم به ایشان پیام دادم با توجه به اینکه نشما هیچ گونه فعالیتی نداشته اید محبت کرده ومبلغ پیش پرداخت را عودت داده و قرداد را فسخ نماییم. که ایشان می گویند چه پولی؟مثل اینکه درباره قرارداد وکلا بی اطلاع هستی. آیا ایشان می تواند چنین کند؟ درضمن منظورش از قرارداد وکلا چیست؟

پاسخ مشاور

: اگر در قرارداد شما نوشته شده است که در صورت فسخ قرارداد یا عزل وکیل در هر صورت، مبلغ پرداختی قابل بازگرداندن نیست و یا موکل باید بدون قید و شرط دیگری همه حق الوکاله را بپردازد، نمی توانید نسبت به این توافق خودتان بی تفاوت باشید و باید آن را رعایت کنید. در غیر این صورت می توانید با توافق با ایشان یا فرستادن اظهارنامه رسمی خواسته خود را برای ایشان بفرمائید.

آیا پاسخ به پرسش حقوقی برای شما مفید بود؟

به مشاوره رایگان حقوقی ای نیاز دارید؟درخواست مشاوره رایگان

با توجه به پیچیدگی مسایل حقوقی و قانونی پیشنهاد ما این است که همواره از وکلا و کارشناسان متخصص مشورت بگیرید. بدیهیست پایگاه صلح هیچ گونه مسوولیتی از بابت استفاده شما از اسناد و مشاوره های منتشر شده در سایت بر عهده نمی گیرد.