عدم پرداخت حق الزحمه کاری که انجام شده است

پرسش

 سلام آقای مشاور خواهش میکنم کمکم کنید؛ من شغلم تراکت پخش کنی، و یه سفارش کار یک ماهه از یکی از رستوران های تهران گرفتم، یک ماه براش تراکت پخش کردم و برای تسویه حساب رفتم، هی منو به فردا پاس میداد و امروز عملاً گفت نمیدم منم بهش گفتم آخه این پولا خوردن داره حالا میخام ازش شکایت کنم، چیکار کنم؟

پاسخ مشاور

طبیعتاً قرارداد کار بین شما منعقد نشده است ولیکن اگر قراردادی بین شما وجود دارد، و صراحتاً در قرارداد شما متعهد به پخش کردن آگهی های تبلیغاتی کارفرما شده ای و کارفرما نیز متعهد به پرداخت حق الزحمه شما شده، می توانید از طریق مراجع اداره کار نسبت به احقاق حق خویش اقدام کنید ولیکن چون در این خصوص منشأ قرارداد شما ماهیت جعاله دارد، می توانید از طریق مراجع دادگستری نیز از ایشون شکایت کنید؛ اما اگر قراردادی در کار نیست، بایست حتماً برای اثبات ادعای خود شاهدی داشته باشید که در این صورت از طریق دو مسیر فوق می توانید برای احقاق حق خود طرح دعوا کنید.

آیا پاسخ به پرسش حقوقی برای شما مفید بود؟

به مشاوره رایگان حقوقی ای نیاز دارید؟درخواست مشاوره رایگان

با توجه به پیچیدگی مسایل حقوقی و قانونی پیشنهاد ما این است که همواره از وکلا و کارشناسان متخصص مشورت بگیرید. بدیهیست پایگاه صلح هیچ گونه مسوولیتی از بابت استفاده شما از اسناد و مشاوره های منتشر شده در سایت بر عهده نمی گیرد.