شکایت کلاهبردای از کسی که کارت بانکی در اختیارش قرار دادم

پرسش

سلام روز بخیر من عابر بانک ملی خودمو مدتی بود در اختیار یکی از دوستانم گذاشته بودم و بعد از مدتی مطلع شدم که داره باهاش خلافکاری و کلاهبرداری میکنه، باهاش تماس گرفتم که کارتو برگردون دوتا فحشم بهم داد، حالا میخام شکایت کنم از کجا باید شروع کنم؟

پاسخ مشاور

شکایت کلاهبرداری در داسرای محل وقوع جرم قابل طرح است نه دادگاه و کلانتری و اینکه برای شکایت کلاهبرداری باید اثبات کنید که ایشان به مانورمتقلبانه متوسل شده اند برای دریافت وجه . صرف در اختیار گذاشتن عابربانک موجب تحقق جرم کلاهبرداری نمیشود. پیش از اقدام قضایی، ابتدا کارت مزبور را از طریق شعبات بانک مسدود نمایید و سپس از طریق دفاتر خدمات الکترونیک قضایی یا پلیس فتا شکایت خود را مشروحاً بیان و ثبت کنید تا پس از بررسی و اثبات اینکه در اون مدت که مرتکب کلاهبرداری شده، کارت در اختیار شما نبوده تا از موجبات کیفری شکات طرف شکایت شما، علیه شما پیشگیری شود چون شما با این توضیحات مظنون اصلی هر شکایتی خواهید بود.

آیا پاسخ به پرسش حقوقی برای شما مفید بود؟

به مشاوره رایگان حقوقی ای نیاز دارید؟درخواست مشاوره رایگان

با توجه به پیچیدگی مسایل حقوقی و قانونی پیشنهاد ما این است که همواره از وکلا و کارشناسان متخصص مشورت بگیرید. بدیهیست پایگاه صلح هیچ گونه مسوولیتی از بابت استفاده شما از اسناد و مشاوره های منتشر شده در سایت بر عهده نمی گیرد.