خرید خودرو قسطی

پرسش

سلام وقت بخیر. بنده از یک شرکت، کشنده (خودرو بزرگ که خودرو یا جایگاه بار را با خود یدک می کشد) با قرارداد اجاره به شرط تملیک خریداری کردم. مبلغ جمع کل قیمت با اقساط هم خوانی ندارد و مبلغ کل از اقساط کمتر است. حال شرکت مذکور اعلام کرده باید الحاقیه امضا کنم. در این صورت ۱۸۰ملیون قیمت کل بیشتر می شود و تمام مفاد دیگر قرار داد به نفع شرکت می باشد. آیا می توان از همین بهانه قرار داد فسخ شود و بنده هیچ ضرری پرداخت نکنم؟

پاسخ مشاور

1-اگر در قرارداد امضا شده، جمع مبلغ درست نوشته شده و اشتباه در محاسبه است که شما متعهد به آن هستید و قابل تصحیح است؛ 2- اگر توافق شما با شرایطی دیگری بوده اما متن را به گونه دیگری تنظیم و با اشتباه شما یا بدون اطلاع و توجهتان امضا شده،‌ می توانید به نادرستی آن بخش از قرارداد که باید درست شود اشاره و درخواست تصحیح آن را بخواهید؛ 3-اگر در قرارداد حق فسخ برای هر یک از طرفین پیش بینی نشده باشد،‌ تنها در صورت انطباق وضعیت کنونی و متن قرارداد امضا شده و با ملاحظه شرایط اعلامی اجاره به شرط تملیک پیش از امضای قرارداد می توانید به حق فسخ ناشی از غبن استناد کنید؛ 4- در غیر این صورت و عدم توافق با شرکت، می توانید نخست با فرستادن اظهارنامه رسمی و سپس ثبت دادخواست در دادگاه حقوقی، بر پایه تصمیم خویش – یکی از دو گزینه الزام شرکت به انجام تعهد و اصلاح قرارداد و یا فسخ و دریافت پول و اسناد و تضمین های احتمالی که داده اید- ‌اقدام به دادخواهی کنید.

آیا پاسخ به پرسش حقوقی برای شما مفید بود؟

به مشاوره رایگان حقوقی ای نیاز دارید؟درخواست مشاوره رایگان

با توجه به پیچیدگی مسایل حقوقی و قانونی پیشنهاد ما این است که همواره از وکلا و کارشناسان متخصص مشورت بگیرید. بدیهیست پایگاه صلح هیچ گونه مسوولیتی از بابت استفاده شما از اسناد و مشاوره های منتشر شده در سایت بر عهده نمی گیرد.