کسر شارژ ساختمان بخاطر هزینه رنگ آمیزی

پرسش

سلام من مالک 3 دستگاه آپارتمان در یک ساختمان 8 واحدی هستم . 3 واحد از همسایه اصرار به رنگ راهرو داشتند که با احتساب هزینه های متفرقه مثل شستن نما و ... هزینه برای من سنگین بود و مخالفت کردم . علی الرغم مخالفت بنده ، از طلبی که بابت شارژ ساختمان پرداخت کرده بودم بخشی از پول رنگ را برداشتند و ساختمان را رنگ کردند. در حال حاضر با توجه به شرایط پیش آمده، فوق العاده با من برخورد های بدی دارند و حتی حاضر نیستند راجع به هیچ مشکلی در ساختمان با من صحبت کنند. متاسفانه مدیر ساختمان جزء همین 3 همسایه هستند که با رنگ موافق بودند. می خواستم بدونم من چه کاری در مقابل این رفتار و عدم محاسبه طلب شارژی که داشتم می توانم انجام بدهم ؟ اصلا مجبور به پرداخت مابقی هزینه رنگ ساختمان هستم با توجه به عدم موافقتم؟ لازم به ذکر هست که این مبلغ طلب، فقط مختص به خودم نیست و بخشی از آن متعلق به مستاجر های من هست که حتی از شارژ ماه های بعدشون کم نکردند و همه رو به حساب من بردند هزینه کردند.

پاسخ مشاور

انجام اقدامات فوق العاده در ساختمان از قبیل رنگ آمیزی نیاز به اجماع تمامی مالکین دارد و چون سه واحد بدون در نظر گرفتن نظرات واحدهای دیگر اقدام به رنگ آمیزی کرده اند، هزینه مربوطه تماماً بر عهده آن سه واحد است و اگر از مبلغ شارژ ساختمان که در ید مدیر ساختمان امانت بوده است، کسر کرده باشند، این خود نوعی خیانت در امانت و دارای دو جنبه حقوقی و کیفری برای پیگیری و رسیدگی قضایی است. پیشنهاد می شود برای مدیر ساختمان اظهارنامه ای ارسال، و ایشان را از عواقب کرده خویش مطلع کنید.

آیا پاسخ به پرسش حقوقی برای شما مفید بود؟

به مشاوره رایگان حقوقی ای نیاز دارید؟درخواست مشاوره رایگان

با توجه به پیچیدگی مسایل حقوقی و قانونی پیشنهاد ما این است که همواره از وکلا و کارشناسان متخصص مشورت بگیرید. بدیهیست پایگاه صلح هیچ گونه مسوولیتی از بابت استفاده شما از اسناد و مشاوره های منتشر شده در سایت بر عهده نمی گیرد.