اگر بخاطر شرایط ویژه نتونم اقساط قرضم رو بدم، باید چیکار کنم؟

پرسش

من به موجب حکم دادگاه محکوم به پرداخت مبلغی پول در حق شخصی شدم، اعسار زدم قبول شدم و مقرر شد که ماهی 2 میلیون به طلبکار پرداخت کنم، چند ماهی پرداخت شد ولی بخاطر وضعیت بد اقتصادی نتوانست مطابق برنامه کار کنم، و الانم دو قسط عقب افتاده طرف زنگ زده میگه حکم جلبتو میگیرم، من چیکار کنم؟


پـاسخ

اگر شرایطی خارج از اراده شما موجب تضعیف وضعیت اقتصادی و درآمدی شما شده است مثل بیماری کوید 19 (کرونا) می توانید به آن متوسل شده و تقاضای تعدیل اقساط محکوم به را به دادگاه صادرکننده حکم اعسار اقامه کنید.

این پرسش توسط وکیل پایه یک دادگستری پاسخ داده شده است. با این حال به دلیل پیچیدگی مسایل حقوقی و عدم اطلاع ما از جزییات مساله شما این امکان وجود دارد که شیوه های مناسب دیگری نیز برای مواجه با مساله حقوقی شما وجود داشته باشد. بدیهی است که صلح؛ مرجع حقوقی ایران هیچ گونه مسوولیتی در مورد استفاده شما از این مشاوره بر عهده نمی گیرد. پیشنهاد ما همواره این است که در انجام امور حقوقی خود به صورت حضوری از متخصصین این رشته یاری بگیرید، شما می توانید برای یافتن وکیل، کارشناس رسمی و یا دفتر اسناد رسمی مناسب در سراسر کشور از لینک های زیر استفاده کنید.