رئیس کل دادگستری استان یزد اعلام کرد: شورش و اغتشاش در زندان یزد به دروغ سیزده شبیه بود./ وضعیت عمومی و بهداشتی مددجویان زندانی در بهترین شرایط قرار دارد.

 

5369654.jpg (65 KB)

 

غلامعلی دهشیری رئیس کل دادگستری استان یزد که برای دیدار با مددجویان زندانی به همراه تنی چند از مقام‌های قضایی به زندان مرکزی یزد رفته بود، در حاشیه بازدید از زندان، بیان کرد: حفظ سلامتی مددجویان از روز اول مورد تأکید قرار گرفت و در این راستا تمهیدات مختلفی نیز در نظر گرفته و توسط مجموعه زندان اجرا گردید.

وی ادامه داد: زندان یزد از بهترین زندان‌های کشور از حیث امکانات آموزشی، فرهنگی، ورزشی و حرفه آموزی و سایر خدمات مددکاری است و تلاش تمام مجموعه قضایی و مدیران زندان‌ها و مددکاران بر تأثیر گذاری مثبت و اصلاح مددجویان و بازاجتماعی کردن زندانیان است. این ارتباط خوب و مدیریت شایسته و قابل مجموعه زندان‌ها و اقدامات تأمینی و تربیتی در استان و هم چنین تعامل بسیار خوب دستگاه قضایی با زندان در رفع مشکلات قضایی مددجویان، احتمال هرگونه شورش و سرکشی را به حداقل رسانده است.

 دهشیری ضمن اشاره به شایعه اغتشاش و شورش در زندان یزد در روز سیزدهم نوروز اضافه کرد: این مطلب که بیشتر از طریق مبادی رسانه‌ای خارج از کشور، مورد پوشش قرار گرفته بود به همان دروغ سیزده بیشتر شبیه بود تا واقعیت./ ایلنا