صبح امروز (سه شنبه) تفاهم‌نامه همکاری مشترک پژوهشگاه قوه قضائیه و مرکز مطالعات راهبردی نیروی انتظامی امضا شد.

 

pajoheshgah ghove ghazai.jpg (50 KB)

 

حجت‌الله علم‌الهدی رییس پژوهشگاه قوه قضاییه در آیین امضای تفاهم نامه همکاری مشترک پژوهشگاه قوه قضاییه و مرکز مطالعات راهبردی نیروی انتظامی، بیان کرد: هیات اندیشه ورز اتاق فکر و بازوی علمی و کارشناسی قوه قضاییه است، همچنین مطالعات بنیادی راهبردی و کاربردی سه دسته پژوهش‌هایی هستند که ما در پژوهشگاه متناسب با نیاز‌های قوه و بر اساس نیازسنجی انجام دادیم.

وی ادامه داد: رویکرد کلی تمام برنامه‌های پژوهشگاه قوه قضاییه بنا بر تاکید رئیس قوه قضاییه بحث تحول است که برای اجرایی شدن آن پژوهش‌های مطالعاتی و پشتیبانی علمی را انجام می‌دهیم. یکی از توصیه‌های رییس قوه قضاییه این است که حتما با تمام مراکز علمی و مطالعاتی وارد مذاکره شویم و از ظرفیت‌های موجود استفاده کنیم.

علم الهدی افزود: برای آن که در زمینه‌های مختلفی هم افزایی داشته باشیم، موضوعاتی را مشخص کردیم و با بخش‌های مختلفی از قوه قضاییه مانند سازمان زندان‌ها و پزشکی قانونی، کارگروه‌ های مشترکی را تشکیل دادیم تا مسایل و مشکلات را در دستور کار قرار دهیم و در جهت رفع آن‌ها گام برداریم. زمینه کاری و همکاری زیادی بین دو مجموعه وجود دارد و امید است از ثمرات این همکاری بهره‌مند شویم. امیدواریم بتوانیم بر اساس تفاهم نامه، کارگروه مشترکی را ایجاد کنیم تا این کار مشترک عملیاتی شود و از ثمرات آن بهره‌مند شویم./ ایلنا