علی اسمعیلی اظهار داشت: هم اکنون 250 نفر از زندانیانی که در مراکز دانشگاهی پیام نور و علمی کاربردی بعثت تحصیل می‌کنند، با رعایت پروتکل‌های بهداشتی، در حال برگزاری امتحانات پایان ترم هستند.

 

2843711_350.jpg (80 KB)

 

علی اسمعیلی در رابطه با این موضوع بیان کرد: هیچ شخصی به خاطر زندانی بودن از حق ادامه تحصیل محروم نمی‌شود و این امکان از نهضت سواد آموزی تا مقطع دکترا برای تمام زندانیان مهیا است.

وی ادامه داد: در محیط زندان برنامه‌های متعددی برای اصلاح و بازپروری مددجویان تدوین شده و به اجرا در می‌آیند که تحصیل زندانیان از اساسی‌ترین برنامه ‌های بازپرورانه فرهنگی و تربیتی است؛ هم اکنون امتحانات پایان ترم 250 نفر از زندانیان دانشجوی مقاطع کاردانی و کارشناسی دانشگاه جامع علمی کاربردی و فراگیر دانشگاه پیام نور که در رشته های حقوق، مدیریت، کسب و کار، زبان خارجی و حسابداری تحصیل می‌کنند، همزمان با دانشگاه های سراسر کشور ضمن رعایت پروتکل‌های بهداشتی درحال برگزاری است.

معاون سلامت، اصلاح و تربیت زندان های استان تهران اضافه کرد: با همکاری آموزش و پرورش، امتحانات مدارس دایر در زندان‌ها شامل بازداشتگاه اوین، ندامتگاه‌های قزلحصار، تهران بزرگ و زنان، زندان رجایی شهر و کانون اصلاح و تربیت نیز برگزار شد که در مجموع 850 نفر زندانی در آن شرکت داشتند. مراکز دانشگاهی بعثت یک در بازداشتگاه اوین، دو در ندامتگاه قزلحصار و سه در زندان رجایی شهر فعال می باشد و اساتید دانشگاه جامع علمی کاربردی، با رعایت پروتکل های بهداشتی و فاصله اجتماعی کلاس های حضوری و امتحانات را بین مددجویان برگزار می‌کنند./ ایرنا