آیا لازم است که قرارداد کار شرکت خصوصی به تایید وزارت کار برسد؟

پرسش

با سلام در خصوص قرارداد کار منعقده بین یک شرکت خصوص و پرسنل آن ، شرکت چگونه میتواند قرارداد خود را به تایید آن وزارت کار برساند تا هیچ حقی از شرکت و همچنین پرسنل آن ضایع نگردد. مراحل تایید و مرجع مربوطه جهت تایید قرارداد را لطفا ارائه بفرمایید. با تشکر

پاسخ مشاور

هیچ قرارداد رسمی یا نمونه اجباری برای تنظیم و تدوین رابطه حقوقی کارگر و کارفرما و به عبارتی مشمولین قانون کار و قانون بیمه تامین اجتماعی در بخش خصوصی وجود ندارد. اما نمونه های قرارداد کار متفاوتی نزد وکلا، مشاوران حقوقی و وبسایت مرجع حقوقی ایران موجود است که می توانید همان را استفاده کنید.
یادآور می شوم که شما باید حداقل مبلغ تعیین شده برای حقوق هر کارگر در سال 1398 را با حق مسکن، حق اولاد، خواروبار به شیوه ای که در مصوبه شورای عالی کار پیش بینی شده است در قرارداد و پرداخت هایتان به کارگر و طرف کارتان درج کنید و علاوه بر آن تکلیف عیدی در پایان هر سال، سنوات سابقه کار و پاداش احتمالی و مرخصی و حقوق اضافه کار را پرداخت نمایید. مطالعه این مطلب آموزشی نیز ممکن است به شما کمک بیشتری کند.

 

 

آیا پاسخ به پرسش حقوقی برای شما مفید بود؟

به مشاوره رایگان حقوقی ای نیاز دارید؟درخواست مشاوره رایگان

با توجه به پیچیدگی مسایل حقوقی و قانونی پیشنهاد ما این است که همواره از وکلا و کارشناسان متخصص مشورت بگیرید. بدیهیست پایگاه صلح هیچ گونه مسوولیتی از بابت استفاده شما از اسناد و مشاوره های منتشر شده در سایت بر عهده نمی گیرد.