شکایت کلاهبرداری بابت ارسال شارژ موبایل

پرسش

 سلام وقت بخیر ، مدتی پیش تو یکی از کانال های تلگرامی شخصی بودم که تبلیغات میکرد و بخاطر تعداد زیاد بازدید کننده، تبلیغات تأثیرگذاریی بالایی داشت، به ادمینش پیام دادم که کانال ما رو هم تبلیغ کن، گفت روزانه 20 هزار تومان و اگر بخای یک ماه هر روز تبلیغ کنم هزینه کلی 800 هزار تومان با پیش پرداخت شارژ ایرانسل 20 هزار تومانی منم ترغیب شدم گفت مشکلی نداره براش یه شارژ 20 تومنی فرستادم که از وقتی که شارژ گرفت دیگه جوابمو نداد و بلاکم کرد، میخام ازش شکایت کلاهبرداری کنم، میتونم؟

پاسخ مشاور

 خب البته مبلغ مورد درخواست شما، ناچیز می باشد، ولیکن از مؤلفه های اصلی شکایت کلاهبرداری ارزش خواسته معیار نیست، با این تفسیر اگر عنصر فریب و اقدامات متقلبانه موجب ترغیب شما به ارسال شارژ برای ایشان شده، می توانید از طریق پلیس فتا نسبت به طرح شکایت کلاهبرداری علیه ادمین کانال مزبور اقدام کنید که ممکن است افراد زیادی بدین طریق فریب خورده باشند.

آیا پاسخ به پرسش حقوقی برای شما مفید بود؟

به مشاوره رایگان حقوقی ای نیاز دارید؟درخواست مشاوره رایگان

با توجه به پیچیدگی مسایل حقوقی و قانونی پیشنهاد ما این است که همواره از وکلا و کارشناسان متخصص مشورت بگیرید. بدیهیست پایگاه صلح هیچ گونه مسوولیتی از بابت استفاده شما از اسناد و مشاوره های منتشر شده در سایت بر عهده نمی گیرد.