کلاهبرداری نمایشگاه اتومبیل در فروش خودرو

پرسش

سلام وقت بخیر بنده ماه گذشته اقدام به خرید خودرو به شرط یک لکه رنگ با توجه به برگه کارشناسی که فروشنده ارائه داد، کرده ام. همچنین پایین برگه با دست خط خود ایشان 24 ساعت مهلت تست دادند. فردای آن روز در کمتر از 24 ساعت گذشته به کارشناس مراجعه کردم و متوجه وخامت ضربه و وجود دو لکه رنگ دیگر در خودرو شدم. با مراجعه به نمایشگاه ایشان حاضر به فسخ معامله نشد و گفت خودرو برای من نبوده برای اقوامم بوده(علیرغم آنکه برگه سبز به نام ایشان بود) و چکی که داده ام را خرج کرده است. اگر برای وکالت فروش در محضر غیبت کنم باید وجه التزام 20% حق فسخ را بپردازم. البته به بنده قول جبران خسارت را با تهیه رینگ آلمینیومی دادند که پس از تنظیم وکالت فروش از آن امتناع کردند. اکنون پس از تنظیم سند خودرو آیا میتوانم با در دست داشتن دو برگه کارشناسی و برگه مبایعه شکایت کنم. یا بدلیل آنکه تنظیم سند انجام شده این امکان وجود ندارد؟ دو هفته پیش نیز به اتحادیه مراجعه کردم و متوجه شدم این نمایشگاه جواز کسب ندارد. اما به دلیل تنظیم سند گفتند از مراجع قضایی شکایت کنم. همچنین دفتر قضایی به من گفتند باید اصل مبایعه نامه را ارائه کنم. ایشان از مبایعه نامه کپی گرفتند و خودشان کپی برابر اصل کردند. آیا این برگه مبایعه وجاهت قانونی دارد یا خیر؟ ضمن اینکه در مبایعه ذکر شده این برگه بعد از تنظیم سند اعتبار ندارد. آیا میتوانم اعاده جبران خسارت کنم. ممنون میشم راهنمایی نمایید.

پاسخ مشاور

بدواً اظهارنامه ای جهت فسخ مبایعه نامه به فروشنده ارسال نمایید، و به موجب اظهارنامه دادخواست تنفیذ فسخ معامله به علت خیار عیب یا تدلیس طرح نمایید. اما در نظر داشته باشید، ورود در این مسیر، امری زمان بر است. 

آیا پاسخ به پرسش حقوقی برای شما مفید بود؟

به مشاوره رایگان حقوقی ای نیاز دارید؟درخواست مشاوره رایگان

با توجه به پیچیدگی مسایل حقوقی و قانونی پیشنهاد ما این است که همواره از وکلا و کارشناسان متخصص مشورت بگیرید. بدیهیست پایگاه صلح هیچ گونه مسوولیتی از بابت استفاده شما از اسناد و مشاوره های منتشر شده در سایت بر عهده نمی گیرد.