گرفتن وکالت نامه از فرد زندانی

پرسش

باسلام خدمت شما....چگونه میتوان از یک فرد زندانی در دفاتر اسناد رسمی وکالت تام گرفت؟در صورت امکان مدارک لازمه چیست؟ باتشکر از محبت شما

پاسخ مشاور

درود بر شما

گرفتن وکالت نامه از فرد زندانی به دو صورت ممکن است. در صورتی که جرم فرد زندانی به گونه ای باشد که نوعا اجازه خروج از زندان به وی داده شود، با صلاحدید مسوول زندان و همراه با محافظ به یک دفتر خانه فرستاده می شود تا تنظیم سند در دفتر خانه صورت گیرد. در حالتی که زندانی به هر دلیل شرایط خروج از از زندان را نداشته باشد باز هم با دستور مسوول زندان با یک سردفتر (دفتر اسناد رسمی که مجوز حضور در زندان دارد) هماهنگ شده تا به زندان آمده و تنظیم سند رسمی در زندان انجام خواهد شد. 

در هر دو مورد مدارک مورد نیاز اسناد شناسایی طرفین (موکل و وکیل) همانند کارت ملی و شناسنامه است. اگر در متن وکالت از ملک و یا اموال خاصی (خودور-حساب بانکی) نام برده شود اسناد مربوط به این اموال نیز باید حاضر باشد.

آیا پاسخ به پرسش حقوقی برای شما مفید بود؟

به مشاوره رایگان حقوقی ای نیاز دارید؟درخواست مشاوره رایگان

با توجه به پیچیدگی مسایل حقوقی و قانونی پیشنهاد ما این است که همواره از وکلا و کارشناسان متخصص مشورت بگیرید. بدیهیست پایگاه صلح هیچ گونه مسوولیتی از بابت استفاده شما از اسناد و مشاوره های منتشر شده در سایت بر عهده نمی گیرد.