برخی خبرگزاری‌ها مدعی شدند شهردار سابق پایتخت از سوی دادگاه به حبس طولانی مدت محکوم شده است، این در حالیست که وکیل وی این خبر را تأیید نمی‌کند.

 

Najafi Bazam.jpg (83 KB)

 

حمیدرضا گودرزی وکیل محمد علی نجفی با اشاره به خبر‌هایی که درباره صدور حکم موکلش در فضای مجازی منتشر شده، بیان کرد: رای ابتدا باید در سامانه‌ای که مخصوص وکیل است، ابلاغ شود تا درباره صدور آن صحبت کنیم، اما هنوز چیزی درباره حکم نجفی به بنده ابلاغ نشده است.

وی با اشاره به جلسه دادگاه امروز خود ادامه داد: در جلسه امروز نماینده دادستان، بنده، رئیس حراست شهرداری منطقه 2 و رسول کشت پور شهردار منطقه 2 حضور داشتند. دفاعیات ما نیز در جلسه امروز بیان شد، اما سوالی که داریم این است که چرا با وجود آنکه پرونده به شعبه 15 بازپرسی ارجاع شده و هنوز کارشناسان در حال بررسی آن هستند، جلسه دادگاه تشکیل شده است و با وجود آنکه هنوز هیچ عنوان مجرمانه‌ای ثابت نشده است، دادگاه تحت عنوان افترا برگزار می‌شود. براساس آیین دادرسی کیفری مسئولان وظیفه دارند تا تخلفات را به دادستانی گزارش کنند و بر همین اساس نمی‌توان از این لحاظ که چرا شهردار تخلفی را اطلاع داده است او را محاکمه کرد.

گودرزی در پایان افزود: ختم رسیدگی به این پرونده امروز اعلام شد و باید منتظر رای صادره از دادگاه باشیم./ باشگاه خبرنگاران جوان